Haber

92. İzmir Enternasyonal Fuarı gençlerin yoğun ilgisini çeken bir etkinlik oldu

Dünya Gençliğinden aldığı güçle kapılarını açan 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’na ilgi büyük. Gün boyu macera parkurundan fuardaki konserlere kadar, sporTurnuvalardan film gösterimlerine kadar birçok etkinlikte keyifli vakit geçiren gençler, ekonomik darboğazda sadece 5 TL karşılığında çok yüksek fiyatlı etkinliklere katılabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kentin simgesi İzmir Enternasyonal Fuarı, 92. yılında gençleri Kültürpark’ta buluşturdu. “2026 Avrupa Gençlik Başkenti Finalisti” olan İzmir’e özel “gençlik” temasıyla 1-10 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenen dev fuar, gençleri farklı alanlarda daha aktif rol almaya teşvik edecek birçok etkinliğe sahne oluyor. sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamın

GENÇLİK ALANI

Bu yıl özel olarak hazırlanan gençlik alanında gençlik sivil toplum kuruluşları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlik çalışmalarıyla ilgili birimleri, spor kulüplerinin stantları, macera parkuru, zipline, müzik ve dans gösterileri, drama etkinlikleri, bilgilendirme yarışmaları, ünlü sporcularla röportajlar yer alıyor. , caddede basketbol gibi birçok etkinlik düzenlendi. Fuarın ilk saatlerinden itibaren fuar alanını dolduran gençler, gün sonunda verilen konserlerde doyasıya eğlendi.

“TAMAMINDAN GENÇLERE YAŞADIĞIMIZ FESTİVAL GİBİ BİR FUAR”

Türkiye’nin ekonomik darboğazında gençlerin çok yüksek maliyetlerle katılabileceği etkinlikleri 5 TL’ye getiren 92. İzmir Enternasyonal Fuarı gençlerin umutlarını artırdı. Fuarı değerlendiren Hatice Binaz, “Bu yıl çocukluğumdan beri özlediğim bir fuarın tadına baktım. İliklerimize kadar genç olduğumuz, şenlik tadında bir fuarla birlikteyiz. konser olsun, etkinlik olsun eğleniyoruz. Genel olarak fuarın ruhu gençlik ruhuyla hazırlanmıştı. Ben çok eğlendim. Konserler değerli olduğu için gidemedik. Ama artık gelebiliriz. Sanatçılar çok güzel. Bu sene fuar çok daha keyifli. Bütün bu çalışmalardan dolayı Tunç Lider’e teşekkür ediyorum” dedi.

“İZMİR’DE ÇALIŞMA NEDENİM BU KURULUŞTUR”

Gençlik Alanında düzenlenen 3X3 Basketbol İzmir Kupası’na katılan Hulki Savan, “Bugün çok güzel bir gün geçiriyoruz. Buraya gelmesi beklenmeyen bir takımdık. Ama çok iyi sonuçlar alıyoruz. Tunç Başkan’a çok teşekkür ederim. İki yıldır bu organizasyonlara katılıyorum ve yazımı gerçekten İzmir’de yazdım. “Bunlar benim yaşamamı sağlayan düzenlemeler. Onları sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

“BURADA OLMAK ÇOK GÜZEL BİR HİSSETTİRİYOR”

Fuarda gençlerin en çok tercih ettiği alanlardan biri de macera parkuru ve zipline alanı oldu. Sahadaki arkadaşlarıyla birlikte çok eğlendiklerini ifade eden Reyhan Özgörnek, “Gençlerle ilgili aktivitelerin olması gerçekten çok güzel. Bize özel bir ortam var ve orada olmak mükemmel bir duygu. Buraya ikinci gelişim, tavsiye ederim.” Herkese çok teşekkür ederim.”

“BU ETKİNLİKLER OLAĞANÜSTÜ ÇOK PAHALI”

Ali Enes Gülmez ise, “Fuarın açıldığını arkadaşlarımızla duyduk. Çok eğlenceli ve keyifli bir fuar. Farklı parkurlar denedik. Atmosfer ve ortam çok güzel. Buraya geldim. İzmirli olduğum için birçok kez İzmir Enternasyonal Fuarı’na katıldım, daha çok genç kitleye hitap ediyor ve bu çok güzel bir şey, daha fazlasını bekliyoruz, genellikle bu tür etkinliklere katılmak çok zor, öğrenciler ve gençler için çok değerli. Bu konser ve etkinliklere bu kadar kolay ulaşabilmek çok güzel” dedi.

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

haber-dazkiri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu