Haber

Akşener’in yardımcısı Selahattin Demirtaş’ın mektubuna yanıt: Belli çizgilerimiz var

Eski HDP Eş Genel Başkanı selahattin demirtaşDÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında yazdığı mektupla “CHP ile HDP ile görüşebilir, bu açık. Bu size yakışıyor, neden HDP’ye, bu bir hak değil.

DEMİRTAŞ: DEMOKRATİK TALEPLERİ ENDİŞE OLARAK GÖRÜYOR MUSUNUZ?

“Açıkça sormak zorundayım” sözleriyle Demirtaş, kısaca şu soruları sordu; “HDP seçmeni olarak benim oyunumu istiyor musunuz? Yerel seçimlerde Millet İttifakı belediye başkanlarının kazanmasını sağlayan HDP oylarına ‘istemiyorum’ demediğinizi hatırlatmak isterim. Adaylar HDP seçmeninin oylarıyla bakanlık koltuğuna oturacak mı, bizi ikna etmeniz gerekmez mi İktidara gelirseniz ve HDP’nin talepleri masanıza gelmezse bize hangi masayı önerirsiniz? Eşitler arasında omuz seviyesinde müzakere dışında, baskıcı, dayatmacı, egemen bakış açısıyla bir yaklaşımı ne HDP ne de HDP seçmeni kabul etmeyecektir. Önerdiğiniz başka bir yöntem var mı?”

AKŞENER’İN YARDIMCISI: DEMİRTAŞ’IN MEKTUBU HAKKINDA KONUŞMAK İSTEMİYORUM

Halk TV’de yayınlanan “Bir Sözüm Var” programına konuk olan ÂLÂ Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Fazilet, Demirtaş’ın açık mektubuyla ilgili soruyu yanıtladı. Erdem, “Selahattin Demirtaş’ın mektubundan bahsetmek istemiyorum. Çünkü siyasette böyle bir yöntem yok. Ama biz kendi niyetimizi söylüyoruz. Açıkça söylüyoruz. Hatırlarsanız bu yayınlarda da söylemiştim. Uyum” AYM kararları, kayyum başvurularının demokrasiye aykırı olması, AİHM kararına uyarken hükümetin beğenmesi, ya da sevmediği tutuklu ayrımı yapılamaması… Bunlar yeni şeyler değil. dedik.”

“SON HATLARIMIZ VAR”

Erdem, “Ama belli çizgilerimiz var” dedi. “0,85 milyonun inandığını düşündüğümüz terör konusunda bizim şeylerimiz belliydi. Bunu hep söyledik. Bugün de değişen bir şey yok çünkü biz netiz. Hep aynı şeyi söylüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu