Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Deprem Bölgesinde Kurduğu Atölyede 500’den Fazla Araç ve İş Makinasını Onardı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Makine İkmal Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı, deprem bölgesinde kurduğu atölyede 500’den fazla araç ve iş makinesinin bakım onarımlarını gerçekleştirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesinde kurduğu yerleşkelerde bölgede doğabilecek ihtiyaçlar için çalışmalarını sürdürüyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 6 Şubat depreminin ardından tüm birimleriyle harekete geçen ABB, bölgede kurduğu araç bakım onarım atölyesi ile enkaz kaldırma ve yardım dağıtımı gibi faaliyetlerde kullanılan kamu ve belediye araçlarına hizmet veriyor.

ABB Lideri Mansur Yavaş, Makine İkmal, Bakım ve Onarım Dairesi ekiplerince kurulan atölyelerde 500’den fazla araç ve iş makinesinin tamirinin yapıldığını açıkladı. Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Deprem bölgesinde kurduğumuz atölyede 500’den fazla araç ve iş makinesinin bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Ayrıca bölgede ring yapan tankerlerimizle araç, iş makinesi ve jeneratörlerin yakıt ikmalini sağlıyoruz.”

Bölgede görev yapan ABB Makine İkmal Bakım Onarım Departmanında görev yapan bir personel şu bilgileri verdi:

“Depremin ikinci gününde 33 çalışanımızla bölgeye taşınarak bakım onarım atölyemizi kurduk. Kurduğumuz atölyede kamu araçları, özel ve belediye araçları, iş makineleri ve jeneratörlerin onarım ve onarımını yapıyoruz. Geldiğimiz günden bu yana yaklaşık 500 araç ve iş makinası tamiri yaptık.Bölgede ring yapan tankerlerimizin ve sahada çalışan araç, iş makinaları ve jeneratörlerin yakıt ikmalini sağlıyoruz. bu güçlü günleri hep birlikte atlatacağımıza, yaralarımızı hep birlikte saracağımıza olan inancımı koruyor, milletimizin başı sağolsun.”

mut-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu