Haber

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Söke’li vatandaşlarla buluştu.

 

BELEDİYE BAŞKANI ÇERÇİOĞLU SÖKELİ VATANDAŞLARLA BULUŞTU

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, Söke’li vatandaşlarla buluştu. Ata Tohumlarından elde edilen kışlık sebze fidelerini Efeler ilçesinden sonra Söke’de de dağıtan Çerçioğlu, Söke pazarını da ziyaret etti. Çerçioğlu’na Söke ziyaretinde Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ve Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan eşlik etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kışlık sebze fidesi dağıtımı devam ediyor. Bugün Söke ilçesinde on binlerce fidan dağıtıldı. Fideleri satın alan vatandaşlar, yerel tarım eserlerine sahip çıkarak gelecek nesillere aktardığı için Çerçioğlu’na teşekkür etti.

 

‘Ata Tohumlarını koruyacağız’

Çerçioğlu, yöresel sebze ve tohumların değerine vurgu yaparak, şöyle konuştu: “10 yıldır Ata Tohumlarımıza sahip çıkıyor, hem ürettiğimiz tohumları hem de sebze fidelerini vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Yöresel ürünlerimizi korumaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Söke pazarını da ziyaret eden Çerçioğlu’na vatandaşlar, hayat pahalılığından şikayetçi oldu. Kış aylarının gelmesiyle birlikte sebze ve meyve fiyatlarının çok arttığını söyleyen vatandaşlar, tencerelerini kaynatmakta zorluk çektiklerinin altını çizdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu