Haber

Bakan Akar çocuklarla futbol oynadı

HATAY (İGFA) –Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’ın Defne ilçesinde kurduğu çadır kentte çocuklarla futbol oynadı.

Depremzedelerle yakından ilgilenen Bakan Akar, ardından çadırkenti gezerek Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık’tan yapılanlar hakkında bilgi aldı. Bakan Akar’a incelemelerde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler eşlik etti.

ÇOCUKLARLA OYNAYAN OYUNLAR

Milli Savunma Bakanı Akar ve beraberindeki askeri heyet, yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı Kocaeli Büyükşehir çadırkentini de ziyaret etti.

Burdur Valisi Ali Arslantaş ve Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık tarafından karşılanan Bakan Akar ve üst düzey komutanları, çadır kentteki küçük alanda çocuklarla futbol oynadı. Depremzedelerle yakından ilgilenen ve çocukların yüzünü güldürmek için oyunlar oynayan Bakan Akar ve beraberindeki askeri heyet daha sonra çadırkent alanını gezdi.

Genel Sekreter Aydınlık, yaptığı incelemede, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çadırkent ve Defne ilçesindeki çalışmaları hakkında Bakan Akar’a bilgi verdi.

Çadır kentteki depremzedelerle de samimi diyaloglar kuran Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Güler ve askeri heyet ile birlikte sahadaki tüm çalışmaları yakından izledi. Çadır kentte kalan vatandaşlar, deprem sırasında yaşadıklarını Bakan Akar’a anlatırken, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti de dile getirerek, “Allah devletimize ve milletimize zarar vermesin” dedi.

haber-adalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu