Haber

Bakan Özhaseki’nin CHP’li Dönüşüm Nedeni: “Sonra Mırın Çıktı”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, İstanbul’da kentsel dönüşüm için çalışma kümesine CHP’yi de dahil etmek istediklerini belirterek, şunları kaydetti: Onları dinlemeden düşündüğümüzü yaparsak mırıltılar çıkar.

Bakan Özhaseki, İstanbul’da kentsel dönüşüm hazırlıklarına başladıklarını belirterek, toplantıya 39 ilçenin davet edildiğini söyledi.

Özhaseki, çalışma grubuna CHP’yi de dahil etmek istediklerini vurguladı ancak bu durumu çok ilginç sözlerle dile getirdi.

Özhaseki, “AK Parti’de çalışma grubu içinde çok güzel dönüşümler oluyor, CHP’de yok ama olsun. İnsanları ‘davet edin’ dedim. Onları dinlemeden aklımıza geleni yaparsak o zaman mırıltılar çıkar. Umarım katkı sağlarlar.”

Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da davetli olduğunu belirten Özhaseki, sözlerini şöyle tamamladı:

Onlara daha önce birkaç kez söyledim; Deprem üzerinden siyaset yapılmaz, deprem üzerinden rastgele siyasi çıkar elde edilemez. Liderleri arayıp İstanbul’un dönüşümünü öyle ya da böyle yapacağımı söyleyeceğim, çünkü en azından siyaset üstü görüp devam etmemizi önerdiğim için. 1 ay sonra yol haritasının kesin olacağını tahmin ediyorum.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu