Ekonomi

Bitcoin’in fiyatı 10 ay sonra yeniden 30 bin doları aştı

Analitik şirketi Coinmarketcap’in verilerine göre, Bitcoin (yaklaşık 23.000 kripto para biriminin piyasa değeri) dahil olmak üzere küresel kripto para piyasasının değeri sadece 24 saatte yaklaşık yüzde 5 artarak 1,24 trilyon doların üzerine çıktı.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, Fed’in bankacılık krizi nedeniyle faiz artırım döngüsüne son vereceği beklentisi yatırımcıların Bitcoin gibi riskli varlıklara iştahını artıracağı için 24 saatte yüzde 7’den fazla arttı.

Paskalya tatili sonrası erken işlemlerde Bitcoin fiyatı 30 bin 400 dolara tırmanırken, TSE 07:20 itibarıyla 30 bin doların üzerinde işlem görüyor. Böylece Bitcoin fiyatı Haziran 2022’den bu yana ilk kez 30 bin doların üzerine çıktı.

Bitcoin’in piyasa değeri de 590 milyar doları aştı

Ortada Bitcoin’in son 7 gündeki değer artışı yüzde 8’e yaklaştı. Bitcoin’in piyasa değeri de 590 milyar doları aştı.

Bitcoin’in fiyatı, özellikle Fed ve İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) faiz oranlarını artırmaya devam edeceğine dair beklentilerin satışlara neden olduğu kripto piyasasındaki en yüksek seviyenin ardından, 2022 sonbaharında gördüğü en düşük seviyeden bu yana yüzde 90’dan fazla arttı. kripto para piyasasındaki baskı.

Kasım 2021’de 68.990 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde olan Bitcoin, o tarihten bu yana yüzde 60’tan fazla değer kaybetti.

Piyasa değeri açısından ikinci sırada yer alan Ethereum, son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde değer kazanarak 1.920 dolar seviyesine ulaştı.

haber-payas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu