Haber

Bursa’da Korkunç Olay! Gazeteciye Silahlı Saldırı: “Şimdi söyleyeyim, pes etmeyeceğim”

Gazetecilere yönelik tehdit ve saldırılara bir yenisi daha eklendi. Otomobilinde saldırıya uğradı Başka Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya “Şimdi söyleyeyim, pes etmeyeceğim” dedi.

Bursa’da feci bir saldırı yaşandı. Olayla ilgili harekete geçen Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Nuri Kolaylı, saldırıyı kınadı.

Olay, saat 18.30 sıralarında Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı üzerinde meydana geldi. Yaman Kaya, otomobiliyle Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan şehir merkezine doğru giderken kimliği belirlenemeyen bir kişinin saldırısına uğradı. Silah sesleri çevrede endişe yaratırken, ihbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Otomobiline kurşun isabet ettiği sırada saldırıdan şans eseri yara almadan kurtulan gazeteci Kaya, polise verdiği ifadede, “Saldırıyı kimin organize ettiğini bilmiyorum. 30 dakika boyunca bölgede dolaşıp benim gelmemi bekledi” dedi. İşten izinliyim. Sanırım azmettiren oydu.” Polis saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

Olayın ardından Yaman Kaya sosyal medya hesabından açıklama yaptı; “Az önce (FSM) Bulvarı üzerindeki işyerimden çıktıktan sonra arabamla giderken silahlı saldırıya uğradım. Sağlığım iyi, söz veriyorum artık. Şimdiden söyleyeyim, pes etmeyeceğim!” söz konusu.

Olayın ardından harekete geçen Bursa Gazeteciler Cemiyeti Lideri Nuri Kolaylı, yaptığı yazılı açıklamada saldırıyı kınadı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Bursa’da bu akşam mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik çirkin saldırılara bir yenisinin daha eklendiğini üzüntüyle öğreniyoruz. Genç meslektaşımız Yaman Kaya evine giderken silahlı saldırganın hedefi oldu. Tek tesellimiz meslektaşımızın iğrenç saldırıdan yara almadan kurtulmasıdır. Kamuoyunun bilgi edinme özgürlüğü adına fedakarca görev yapan meslektaşımıza ‘geçmiş olsun’ diyor, silahlı saldırganın yakalanıp hak ettiği şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz. Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) olarak konunun takipçisi olacağız.”

kizilcahamamhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu