Yaşam

Büyükşehir’den gençlere üniversite tercihinde ücretsiz destek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, YKS’ye hazırlık sürecinde düzenlediği kurslarla destek verdiği üniversite adayı gençlere tercih döneminde de ücretsiz danışmanlık yapıyor. Öğrenciler, 27 Temmuz-8 Ağustos tarihleri ​​arasında Konyaaltı, Kepez, Muratpaşa, Finike, Alanya ve Gazipaşa ilçelerindeki üniversite üs merkezlerinde uzman rehber öğretmenler eşliğinde tercihlerini yapabilecekler.

Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavını (YKS) kazanan gençler, istedikleri üniversiteye yerleşmenin heyecanını beklerken, Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin tercihlerini yapabilmeleri için 8 farklı noktada ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermeye başladı. bilinçli ve doğru bir biçimde seçimler.

8 FARKLI MERKEZDE REHBERLİK HİZMETİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi ATABEM Çaybaşı Üniversite Hazırlık Merkezi, Yenimahalle Kültür Merkezi, Atatürk Kurs Merkezi, Uncalı ATASEM, Dokuma ATABEM, Finike Üniversite Hazırlık Merkezi, Alanya ATABEM ve Gazipaşa ATABEM-ATASEM Merkezlerinde uzman danışmanlar tarafından 8 Ağustos’a kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmeye devam edilecek .

ATABEM’DE HAZIRLANDIM, ŞİMDİ TERCİH EDİYORUM

Çaybaşı ATABEM Üniversite Hazırlık Merkezi’nde verilen hazırlık kurslarında üniversite sınavına hazırlandığından bahseden Deren Akman, tercih döneminde kurs merkezinden takviye aldığını söyledi. Akman, “ATABEM’de ders, etüt ve soru çözümlerinin olduğu yoğun bir hazırlık dönemi geçirdim. Rehber öğretmenim artık hedefimdeki bölümler ve üniversiteler hakkında bilgi veriyor. Yapay zekaya ilgim olduğu için Mekatronik Mühendisliği okumak istiyorum. Kurs merkezindeki hocalarım bu seçim yolculuğumda bana çok yardımcı oldu. Çok teşekkür ederim” dedi.

DOĞRU SEÇİM İÇİN GELİYORUM

Üniversite tercih ekinden yararlanmak için Çaybaşı ATABEM Üniversite Hazırlık Merkezi’ne gelen Asude Şakar, “Çok heyecanlı günler yaşıyorum. Doğru tercih yapmak için profesyonel destek almak istedim. Taban puanlar, başarı sıralamaları ve üniversiteler hakkında konuştuk. Yabancı dillere, özellikle İngilizceye ilgim var. Bu yüzden hedefim İngilizce Öğretmenliği okumak. Rehber öğretmenlerimiz bize çok yardımcı oldu. Bu sayede doğru tercih yaptığıma inanıyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberhanonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu