Yaşam

Çeşme’de Huzurlu Yaşam Merkezi yatırımının temeli atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ortağı olduğu TETUSA (Termal Turizm Sağlık Merkezi A.Ş.), kentte artan huzurevi ihtiyacının karşılanması yönünde önemli bir adım attı. Yaklaşık 29 milyon lira yatırımla Çeşme Alaçatı’da kurulacak “TETUSA Huzurlu Yaşam Merkezi”nin temeli atıldı.

ANKA’nın haberine göre törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra, CHP İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, Çeşme Belediyesi Başkan Yardımcısı Özay Dinç, siyasi parti temsilcileri ve belediye bürokratları katıldı.

‘A’DAN Z’YE YAŞAM MERKEZİ TASARLADIK’

Başkan Soyer, projenin devrim niteliğinde olduğunu belirterek, “6 bin 780 metrekarelik devasa bir alan üzerinde yükselen bu paktaktik projenin ülkemizde ve dünyadaki projelerden ayıran çok değerli bir özelliği var. Tesisimizde yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla A’dan Z’ye bir yaşam merkezi tasarladık. Merkezimiz sağlık hizmetleri ve sosyal olanaklarıyla Türkiye’nin en özel tesislerinden biridir. Tesisimiz termal ve fizik tedavi olanaklarıyla sağlık turizmi açısından da çekim merkezi olacak. “Yaşlı yetişkinlerimize doğayla iç içe bir yaşam ve konforlu bir tatil imkanı sunan bu örnek projeyi Çeşme ilçemizde hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

‘KÖŞEYE OTURARAK SÜREKLİ GEÇMİŞİNİ BEKLEMEYECEKLER’

Başkan Soyer, “Yaşlı büyüklerimize baktığımızda geçmişi görüyoruz. Ancak onları doğru dinlersek, her büyüğümüzün bir okul olduğunun farkına vararak bakarsak geleceğimizi görebiliriz. İzmir’deki yaşlı vatandaşlarımızı geçmişimizle geleceğimiz arasında bir köprü olarak görüyoruz. Onlar İzmir’in hafızası olan bu şehrin en yaşlı vatandaşlarıdır. Bugün temel atma töreni için bir araya geldiğimiz Huzurlu Yaşam Merkezimiz onlara verdiğimiz değerin en güzel örneğidir. Burada büyüklerimize ev sıcaklığını yaşatacağız. Yaşam merkezimizde havuz, oturma alanları, aktivite alanları, spor alanı, çatı bahçesi ve hobi bahçeleri gibi birçok alan yer alacak. Buradaki yaşlı vatandaşlarımız bir köşeye çekilip çaresizce zamanın geçmesini beklemeyecekler. Tam tersine hayatın her alanında aktif olacaktır. Her an huzur ve sağlık içinde yaşayacak. “Bilgi ve tecrübelerini gençlerimize aktarabilecektir” dedi.

TESİS HAKKINDA

Ege Bölgesi’nin en büyük su parkı işletmesi olan Oasis Aquapark arazisinin üst katında inşa edilecek merkez, 8’i süit olmak üzere toplam 54 odadan oluşacak ve 100 kişiye hizmet verecek. 3 katlı huzurevinde açık havuz, aktivite alanları, açık spor alanı, hobi bahçesi, çatı bahçesi ve yürüyüş yolları yer alacak. (HABER MERKEZİ)

kartal-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu