Haber

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ALTI MASA AÇIKLAMASI OTURDU, KONUŞTU VE DAĞILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, altılı masa ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Biz bunu aslında aylar önce söyledik. Unutma. İranlıların o meşhur sözü ‘oturdular, konuştular, dağıldılar’ dedik. Bu kadar mı oldu şimdi Oldu. AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak bizim ne derler, ne yaparlar, nasıl adım atarlar diye bir durumumuz yok. Biz Cumhur İttifakı olarak amacımızı belirledik. Biz yolumuzu belirledik ve artık tüm çalışmalarımızı bu yolda yapıyoruz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz planımızı, yol haritamızı yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğleden sonra saat 15.30 sıralarında Vahdettin Köşkü’ne gitmek üzere Kısıklı’daki konutundan ayrıldı. Erdoğan, yolda gazetecilerin sorularını yanıtladı. GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün 6’lı masayla ilgili yaptığı açıklamayı değerlendiren Erdoğan, “Eteklerine taş attıktan sonra Cumhur İttifakı olarak bir değerlendirme yapıyoruz. AK Parti olarak gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz. MYK ve MKYK’da.Ve bu değerlendirmelerden sonra kararımızı veriyoruz.Yani dökülen taşları toplamak gibi bir derdimiz yok.Çünkü biz aslında böyle olacağını aylar önce söylemiştik.hatırlayın.İranlıların o meşhur sözünü söylemiştik’ oturdular konuştular dağıldılar’. Bu kadar mı oldu şimdi oldu oldu bir de bak canımız sıkıldı mal derdindeler biz bu ayrışma sırasında Dolmabahçe’de neredeydik mitinglerdeydik 110’a yakın akademisyen ve partimizin yetkili bakanları ile bu konuda.Çünkü başımız dertte.Türkiye’de bir sarsıntı var.Felaketlerin felaket durumu var.ve bu felaketi nasıl önleriz.Bu enkazı nasıl kaldırabiliriz? en kısa sürede bir Bunun yerine, halkıma söylediğim gibi bize bir yıl verin. İnşallah bir yıl içinde biz bu enkazı kaldıracağız ve bir yandan da evler her yerde olduğu gibi İzmir’de olduğu gibi Van’da, Bingöl’de, Malatya’da, Elazığ’da, Antalya’da, Manavgat’ta olduğu gibi olacak. İnşallah en kısa sürede derleyip toplayıp şu anda dışarıda olan vatandaşlarımın tekrar evlere yerleştirilmesini sağlayacağız” dedi.

VATANDAŞIMIN ONLAR İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ YERLERDE HUZUR İÇİNDE SIFIRLANMASINI İSTİYORUM

Erdoğan açıklamalarına devam etti. Bunun için bir yandan şu anda tabandan çalışmalar yürütüyoruz. Bu zemin etütlerinden sonra nerede ve ne yapacağız? Çünkü amacımız zemin artı üç ev yapmak ve hafif malzemeler kullanarak burada bir inanç oluşturmaya çalışıyoruz. Bu güvenle vatandaşlarımın kendileri için hazırladığımız bu yerlere huzur içinde yerleşmelerini istiyorum. Sana tek bir tavsiye vermek istiyorum. O yüzden buradan Çamlıca Camii’nin altındaki Ferah Mahallesi Küplüce’yi ve orada yaptığımız konutları görmenizi isterim. Oradan bir çekim yaparsanız, bu kısa sürede bakın. Bu evleri nasıl yaptığımızı görüyorsunuz. Bunu hep söyledim. Lütfen bize yardım et. Bir an önce yerinizden kalkın, kiranızı falan ödeyelim. Biz de hızlıca buraya evler yapalım dedik. Ne yazık ki başta hep ‘hayır’ dediler. Ama şimdi yolda geldiklerini görüyorum ve ‘burayı ne zaman yıkacaksınız’ diyorlar. Siz hazırsanız biz de hazırız” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET İTTİFAKI OLARAK AMACIMIZI BELİRLEDİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Millet İttifakı’ndaki gelişmeler, AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak ne diyorlar, ne yapıyorlar, nasıl adımlar atıyorlar diye sorulduğunda bizde böyle bir durum yok. Biz aslında Cumhur İttifakı olarak hedefimizi belirledik. Biz yolumuzu belirledik ve artık tüm çalışmalarımızı bu yolda yapıyoruz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz planımızı, yol haritamızı yapmaya devam ediyoruz” dedi.

haberbaskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu