Haber

Denizli Acıpayam’dan gelen özel kişiler Antalya’ya hayran kaldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi engelli bireylerin topluma kazandırılması hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Denizli Acıpayamlı özel kişileri Antalya’da ağırladı.

Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtma Müdürlüğü, Denizli Acıpayam’dan gelen 27 engelli misafirini Antalya’da ağırlayarak keyifli bir gün geçirmelerine yardımcı oldu. Tophane Çay Bahçesi, Oyuncak Müzesi, Denizcilik Müzesi gibi yerleri gezme fırsatı bulan grup, ardından Kaleiçi’ni gezdi. Daha önce tekneye binme fırsatı bulamayan misafirler, tekneyle Akdeniz’in tadını çıkarırken, şehri denizden görme fırsatı da buldu. Engelli bireyler Antalya’yı öğrenirken güzelliklerle dolu bir gün geçirdi.

 

ANTALYA’YI TANITTIK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtma Dairesi Turizm Şube Sorumlusu Zeynep Işıl Çakıroğlu, “Denizli Acıpayam’dan 27 engelli misafirimizi ağırladık. Onlara Antalya’yı tanıtmaya, şehrin dokusunu anlatmaya çalıştık. Biz de onların keyifli vakit geçirmesi için şehir turu yaptık. “Özellikle Oyuncak Müzesi’ni ve tekne turunu çok sevdiler” dedi.

 

BİZ HARİKAYIZ

Engelli yakını Özgür Sert ise, “Büyükşehir Belediyesi’nin bize sahip çıkması ve bizimle bu kadar iyi ilgilenmesi beni ve buraya gelen tüm engellileri çok mutlu etti. Şehre hayran kaldık. “Bizleri ağırlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu