Haber

Dev kürenin gizemi Japonya’da devam ediyor: ‘Godzilla yumurtası’ mı?

Japonya’da kıyıya vuran devasa metal kürenin gizemi devam ediyor. Ülkenin güneyinde, Shizuoka eyaletine bağlı Hamamatsu şehrinin sahiline vuran cismin ne olduğunu anlamak için çalışmalar sürüyor.

‘HOLLY, PATLAMA RİSKİ YOK’

Japon yayın kuruluşu NHK’nın haberine göre, yaklaşık 1,5 metre çapındaki metal kürenin bir ayı aşkın süredir kıyıda kaldığı belirlendi. Yerel makamlarla çalışan inşaat mühendisi Masaki Matsukawa, nesnenin artık kimliğinin belirlenemediğini söyledi. Cismin tamamen paslandığı ve üzerinde çıkıntı olduğu bildirildi. X-ışınları ile yapılan incelemenin ardından boş olduğu belirlenen cismin patlama riski taşımadığı belirtildi.

Yerel polisin güvenlik amacıyla cismin etrafını 200 metre kordonla çevrelediği ve sivil girişleri bir süreliğine kapattığı kaydedildi.

YÜZER OLABİLİR

Birçok sosyal medya kullanıcısının paylaştığı görüntülerle ilgili spekülasyonlar var ancak bazı yetkililer söz konusu cismin şamandıra olabileceğini belirtiyor. Bazı kullanıcılar kürenin ünlü manga serisi Dragon Ball’daki nesnelere benzediğini söylerken, diğerleri ona ‘Godzilla yumurtası’ diyor. (DIŞ HABERLER)

habereruh.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu