Haber

Dünyanın farklı yerlerinde kaydedilen rekor sıcaklıklar

Çin Meteoroloji Müdürlüğü, bu hafta başında sıcaklıkların Wuhan ve Pekin’de mevsim normallerinin yaklaşık 10 derece üzerinde kaydedildiğini açıklarken, Arjantin’de rekor olan iki şehirde 40 ve 39.5 derecelerin yaşandığı vurgulandı.

Çin Meteoroloji Müdürlüğü, hafta başında Pekin, Wuhan ve Zhengzhou kentlerinde sıcaklıkların Mart ayındaki normalin yaklaşık 10 derece üzerinde kaydedildiğini duyurdu. Yetkililer, Wuhan’da Pazartesi günü Mart ayı normallerinin 12 derece üzerinde 26 derecelik bir sıcaklığın kaydedildiğini belirtti. Pekin ve çevre şehirlerde sıcaklıklar 25 santigrat dereceye ulaştı.

ARJANTİN’DE REKOR SICAKLIKLAR Güney Yarımküre’de yer alan ve sonbahar mevsimini yaşayan Arjantin’de rekor sıcaklıklar kaydedildi. Arjantin Ulusal Meteoroloji Servisi, Şubat ayının yaz aylarında ülkenin sıcak hava dalgası içinde olduğunu belirterek, 12 Şubat’ta rekor sıcaklıkların mevsim normallerinin çok üzerinde kaydedildiğini bildirdi. Yetkililer, şubat ayında bazı şehirlerde kaydedilen sıcaklıkların 39,5 ile 40,6 derecelerin ortasında olduğunu vurguladı. Mart ayı ile birlikte sonbahar mevsimine giren Arjantin’de 2 Mart’ta Nueve de Julio’da 40 derece ve El Palomar’da 39.5 derece ile yeni bir rekorun kırıldığı belirtildi. Kaydedilen en sıcak yıllardan biri olacağını tahmin etti. Yetkililer, bu yılın 1900’lerden 1.08 ila 1.32 derece daha sıcak olacağına söz vermişlerdi.

payasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu