Haber

Erzincan’dan bugüne kadar 275 tır ve 75 TIR depremzedelere gönderildi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, bugüne kadar deprem bölgesine kentten 275 tır ile 75 TIR ve yardım malzemesi gönderdiklerini söyledi.

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta heyelanlarda hayatını kaybedenler için kentteki Cami Kebir Camii’nde mevlit töreni düzenlendi.

Programda Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, salavat ve tesbihatların ardından şehrin kurtuluşunda şehit olanlar ve depremde hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Vali Makas programda yaptığı konuşmada, kentten deprem bölgesine yardımların devam ettiğini belirterek, “Bugüne kadar 275 TIR ve 75 TIR ile yardım gönderdik. Gıdadan giyime, odundan kütüğe tüm yaşamsal malzemeler. Yardımlarda sobalar hazır. Partilerimizin, sivil toplum kuruluşlarının ve her yaştan vatandaşımızın desteğiyle toplanan yardımları deprem bölgesine ulaştırmaya devam ediyoruz. Allah herkesten razı olsun.” dedi.

Devletin tüm kurumlarıyla deprem bölgesinde olduğunu hatırlatan Makas, şunları kaydetti:

“Herkes bilsin ki devletimiz orada 10 ilde tüm imkan ve imkanlarıyla hizmet veriyor. Memurundan valisine kadar orada hizmet veriyor. Devletin bir eksiği yok ama felaket o kadar büyük ki hiçbir muhteşem güç içlerinde yok. Bunu dünya halleder. Zamanla düzeltiriz. 85 milyon insanın tek yürek attığı başka bir ülke yok. Bunu hepimiz görüyor ve gözyaşlarıyla izliyoruz. Bölgeye yardımlarımızı göndermeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımız desteklerini bizden esirgemesinler.”

Programa Belediye Başkanı Bekir Aksun, AK Parti Erzincan eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu