Haber

Erzurum Teknik Üniversitesi Enerji ve Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikalarını Aldı

Akademik ve bilimsel faaliyetlerinin yanı sıra kampüste altyapı çalışmalarına da devam eden Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ), uluslararası geçerliliğe sahip TS EN ISO 50001 Güç Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 9001:2018 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazandı.

Mevcut güç yönetim sisteminin performansını değerlendiren ETÜ, karbon ayak izini azaltmak ve doğayı korumak amacıyla politikalarını değiştirerek güç kaynaklarının kullanımında verimliliğini artırdı. Yapılan düzenlemelerin ardından Türk Akreditasyon Kurumu (TÜİRKAK) tarafından ödüle layık görülen ETÜ, TS EN ISO 50001 Güç Yönetim Sistemi belgesini aldı.

Ayrıca yönetim sistemindeki kusur ve kusurları azaltarak olası aksaklıkların önüne geçmeyi amaçlayan ETÜ, birimlerinde sistematik düzenlemeler yaparak TS EN ISO 9001:2018 Kalite Yönetim Sistemi standartlarını yerine getirmiş ve TÜİRKAK tarafından tescillenmiştir.

Konuyla ilgili açıklama yapan ETÜ Rektörü Prof. belirlediğimiz kalite politikası. Bu düzenlemeleri yaparken çevreyi ve doğayı dikkate alarak enerji tasarrufumuzu artırmaya çalışıyoruz. Diğer yandan kurumsal performansımızı ve işletme süreçlerimizi de iyileştiriyoruz.” “Birimlerimiz sistemi geliştirmek için büyük çaba harcıyor. Bu kapsamda yaptığımız tüm çalışmalar sonrasında 2024 yılı Ocak ayında TÜİRKAK’a başvurarak kontrollerden başarıyla geçerek hem Güç Yönetim Sistemi standartlarını hem de Kalite Yönetim Sistemi standartlarını karşılayarak belgelerimizi aldık. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. konuştu. – ERZURUM

caglayancerit-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu