Ekonomi

Fonlabüyüsün Kitle Fonlama Platformu’ndan ilk kampanya

Halk Yatırım Menkul Değerler’in bir hizmeti olarak hisseye dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere, Sermaye Piyasası Heyeti tarafından yetkilendirilmiş bir platform olan Fonlabüyüsün, erken kademe derin teknoloji teşebbüslerine odaklanıyor.

Halk Yatırım Genel Müdürü Bülent Sezgin, “Sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi odağı ile Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) ve Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (GSYO) benzeri yatırımcıları bu sisteme dahil ederek, kitle fonlaması kampanyaları ve bunları takip eden ardıl yatırım turları ile derin teknoloji girişimlerinin küresel pazarda büyümesine aktif katkı sunacak bir iş modeli esas alınıyor” dedi.

Tamamen dijital, süratli ve kolay yatırım imkanı sunuyor

Bir YTÜ Yıldız Teknopark kuluçka teşebbüsü olan Non Nocere, fonlabuyusun.com üzerinden büsbütün dijital bir ortamda Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) ve Takasbank teminatı ile süratli ve kolay bir yatırım imkanı sunuyor. Takasbank’ta toplanan fon, MKK nezdinde hisselerin kaydileştirilerek yatırımcılara aktarılmasından sonra teşebbüs şirketine aktarılıyor. Yatırımcılar, e-Devlet şifreleri ile istedikleri an hisselerini görüntüleyebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu