Haber

Gazze Dayanışma Platformu İsrail’le Ticaret Yapan Firmaları Protesto Etti

Gazze Dayanışma Platformu gönüllüleri, Beylikdüzü Ambarlı Limanı’nda İsrail ile ticaret yapan ve oradaki gemilere malzeme taşıyan firmaları protesto etti.

Başakşehir Atatürk Olimpiyat Stadı’nda toplanan grup, “Limanlar İsrail’e kapatılmalıdır” mesajını vermek üzere Ambarlı Limanı’na hareket etti.

Burada İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösteren pankartlar açan gönüllüler, “İsrail’le ticaret insanlığa ihanettir”, “Limanlar İsrail’e kapatılmalıdır”, “Katillere taşıtmayın, ortak olmayın” gibi sloganlar attı. soykırım”.

Grup adına basın açıklaması yapan Selim Özaydın, Türk limanlarından İsrail’e yapılan sevkiyatların durdurulması çağrısında bulundu.

Gazze’nin tarihe bir cinayet ve barbarlık olayı olarak geçecek şekilde vurulduğunu belirten Özaydın, “Gazze’de tüm dünyanın gözü önünde işlenen bu soykırım suçu karşısında insanlığını kaybetmeyen herkes, Onurlu ve zerre kadar vicdanı olan işgalcilere lanet ederken, Siyonist terör dünyanın her yerinde geniş kitlelerce protesto ediliyor.” “Filistin halkıyla dayanışma bildirileri tüm dünyada yükseliyor. İsrail adlı katil çetesinin işlediği insanlık suçları, tüm dünyada bir vicdan intifadasına yol açmıştır. Siyonist katillerin yanı sıra Batılı iktidarlar da, Bu barbarlığı ve vahşeti tasvip eden devletler, insanlık vicdanı tarafından kınanmakta ve lanetlenmektedir.” dedi.

Özaydın, Türkiye’nin hem resmi kurumlar hem de özel sektör aracılığıyla İsrail’e eser gönderilmesine izin verilmemesi gerektiğini belirterek, limanların soykırımcı katillere kapatılmasını talep etti.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu