Yaşam

Hakan Mengüç’ün kitabı Mutluluğu Sende Bulan Senindir

ensonhaber.com

Tanınmış yazar ve tasavvuf akımının öncülerinden Hakan Mengüç, 25 ülkede yayınlanan kitaplarına bir yenisini daha ekledi: “Memnuniyetin Senin, Ötesi” kitabıyla okur Mengüç’ün özgün düşünceleriyle yeniden buluşuyor.

Bu kitapla çıktığınız yolculukta kendinizi daha iyi tanımanın önemini, hayatın zorluklarıyla baş etmenin değerini ve ruhu besleyecek deneyimler yaşamanın güzelliğini fark edeceksiniz.

Hakan Mengüç’ün, birlikte daha güzel bir dünya kurmak için ilham veren hikayelerden oluşan Mutluluğu Sende Bulan Öteki Misafir’ini çok seveceksiniz.

Hepimiz zaman zaman kaybederiz ama aslında hiçbir şey kaybetmeyiz. Kaybettiğimizi düşündüğümüz her şey, sonunda başka biçimlerde kârımız olarak geri gelir.

Hesaplarında hayat çok daha adil ve çok daha incelikli. Saniyeler sonra ne olacağını bilmeden gelecek yılların planlarını yapıyoruz. Meğer hayat hep sürprizlerle dolumuş dostum. Hiçbir yarışma tesadüf olmadığı gibi, şu anda elinizde bu kitabı tutuyor olmanız da tesadüf değil.

umudunu kaybetmemek

Bu sayfalar, karşılaştığınız zorluklarda size manevi bir şifa sayılabilecek derin ve samimi hikayeler içermektedir. Asla umudunu kaybetme. Unutmayın, kalplerinde doğruluk biriktirmiş olanlar için yol sonsuza kadar açıktır.

Umutlu olmak ve umudu paylaşmak üzerine inşa ettiği yaşam ideolojisini anlatırken “Umutlu olmak saf bir iyimserlik değildir. İnsanlığın karşı karşıya olduğu trajediyi de görmezden gelmiyor. Umut, evde oturup kötülüğe lanet okuyarak her olasılığı görmektense iyilik için elinden gelenin en iyisini yapmaktır.”Hakan Mengüç, buna inanan bir insanın varlığının bile umudun yeryüzünde var olmaya devam etmesi için yeterli olduğunu savunuyor. “Ayrıca o kişi sen olabilirsin.”diyor.

Sayfa: 184

karanlığın aydınlatılması

O zaman başka bir sen ve başka bir sen olarak bize dönüşmeye devam edeceksin. Mevlana’nın dediği gibi: “Bir mum, başka bir mumu tutuşturduğunda ışığından hiçbir şey kaybetmez. Aksine karanlığı aydınlatmaya yardımcı olur.”

Bu nedenle “Karanlığa lanet okuyacağına bir mum yak”Hakan Mengüç zihniyetini benimsemiştir… Yaktığı mumla başkalarının aydınlanmasına katkıda bulunmak isteyen yazar, bu yolda yeni mumlar yakmaya cesaret etmelerine vesile olmak ister.

Yazar hakkında…

Dünyaca ünlü yazar Hakan Mengüç’ün Türkçe sekiz kitabı bulunmaktadır. Aynı zamanda besteci ve müzisyen olan Mengüç’ün kitapları 11 dile çevrildi.

Hakan Mengüç, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde tanınan yazar, besteci ve akademisyendir. 8 kitabı bulunan yazarın eserleri kısa sürede 11 farklı dile çevrilerek 25 ülkede yayınlandı.

Tasavvuf ideolojisinin temelleri üzerine inşa ettiği öğretisini günümüze başarıyla uyarlamasıyla tanınan yazar, hem Tasavvuf Akademisi başkanı hem de Girne Amerikan Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapmaktadır. Müzikle de yakından ilgilenen Hakan Mengüç’ün besteleri de var. Aynı zamanda ney virtüözü ve piyanisttir…

Kitap sayfası için link:

[email protected]

oltuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu