Haber

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, partisinin Pendik 3. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Son dönemde Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılarla ilgili devleti yönetenlerin sorumluluğu kınama mesajı vermek olmamalı. İsveç’in NATO’ya üyelik kararının parlamentodan geçmemesi için elimizden geleni yapacağız.” söz konusu.

Partisinin Pendik’teki Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 3’üncü olağan kongresine katılan Yapıcıoğlu, yaptığı konuşmada, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere 3 ana hedefle girdiklerini söyledi.

Bunlardan birincisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi, ikincisinin partisinin mecliste temsil edilmesi, üçüncüsünün de Cumhur İttifakı’nın çoğunluğu kazanması olduğunu belirten Yapıcıoğlu, bu üç amacın da gerçekleştiğini açıkladı. .

Yapıcıoğlu, il ve ilçe kongrelerini tamamlayarak önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere daha güçlü gireceklerini belirtti.

Özellikle seçimlerden sonra ekonomi politikasında bir farklılaşma ve değişim yaşandığını belirten Yapıcıoğlu, deprem bölgeleri için yapılan harcamaların bir yerden karşılanması gerektiğini söyledi.

Yapıcıoğlu, bunu karşılarken, bütçede karşılığı oluştururken, yoksulu yoksula yüklemenin gerçek olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“Şu anda yapılan bu. Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alırsanız gelir dağılımında biraz daha adalet sağlarsınız. Aradaki farkı daraltırsınız. Çok kazanandan çok vergi Az kazanandan az vergi Bu ülkenin kaymağını yiyen bu ülkenin havasını, suyunu, toprağını, iş gücünü, gücünü kullanarak çok para kazananların sayısı. Deprem gibi büyük çaplı afetler yaşıyoruz, böyle zamanlarda daha fazla sorumluluk alınmalı ve gerekirse servetten vergi alınmalı.”

HÜDA PAR Genel Lideri Yapıcıoğlu, “Son dönemde Kuran’a yönelik saldırılarla ilgili olarak devleti yönetenlerin sorumluluğu sadece kınama mesajı vermekle sınırlı kalmamalıdır. İsveç’in NATO’ya üyelik kararının Türkiye’ye zarar vermemesi için elimizden geleni yapacağız. meclisten geçemez.” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada Erdal Almalı, HÜDA PAR Pendik İlçe Başkanı seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu