Teknoloji

iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max’in kameralarından yeni bir sızıntı daha

iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max piyasaya çıktığında tasarım açısından büyük değişiklikler görmeyi beklemiyoruz, ancak yeni bir sızıntı telefonların arkasındaki arka kamera muhafazasının tasarımında değişiklik olacağını gösteriyor.

Sızıntı, bu konuda güvenilir bir kaynak olan @UniverseIce’den geliyor. Paylaşılan gönderide, kamera ünitesinin 3,9 mm’lik bir yüksekliğe sahip olduğunu gösteren bir çizim şeması görülüyor.

Bu yükseklikteki artış ile birlikte, kameraya daha fazla teknolojinin yerleştirilebileceği düşünülüyor. Öyle ki hem ana hem de ultra geniş kameralarda sensör iyileştirmeleri yapıldığına dair söylentiler var. Bazı kaynaklar kameranın çözünürlüğünün 12MP’den 48MP’ye yükseldiğini iddia ediyor.

Bununla birlikte telefonların Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenirken, Apple’ın bu yıl neler yapabileceğine dair pek çok sızıntı duyduk. Daha büyük bir kamera çıkıntısının yanı sıra, iPhone 16 Pro Max’in ekranının 6,7 inçten 6,9 inçe kadar büyüyeceği söyleniyor. Ancak bu durum akıllı telefonun genel boyutlarını çok fazla etkilemeyebilir. Zira hem iPhone 16 Pro Max hem de iPhone 16 Pro’nun şimdiye kadar bir telefonda gördüğümüz en ince çerçevelere sahip olacağı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu