Teknoloji

İsmail Demir açıkladı… TCG ANADOLU’nun peşine TCG TRAKYA mı geliyor?

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Tolga Özbek ve Anıl Şahin. Dr. İsmail Demir’e TCG Anadolu’dan sonra TCG Trakya için yeni bir proje olup olmadığı soruldu. İsmail Demir yaptığı açıklamada;

“Şu anda bununla ilgili bir karar yok. Ama böyle bir durum ortaya çıktığında hem tersanemiz hem de diğer tasarım firmaları kendi hazırlıklarını yapıyor.

Şu anda nihai bir kararımız yok. Masada bir mühendislik çalışması olsun, firmalarımızın her zaman bir sonraki aşamaya hazır olmasını istiyoruz.”söz konusu.

OYUN DEĞİŞİKLİĞİ OKYANUS ÜZERİNDE ETKİSİ OLACAK

Öte yandan Demir, gelecekte BAYRAKTAR TB3 ve KIZILELMA’nın TCG ANADOLU’da görev yapacağını söyledi.

“Onlar bu geminin ekstra süslemeleri. Bunlar orijinal gemide yoktu, onları koyarak aslında gemiyi İspanyollarla birlikte tasarladığımız yepyeni bir konsept ortaya koyuyoruz. Onlar için de oyunun kurallarını değiştiren bir unsur ekledik.

Bu uçaklar ile transfer edeceğimiz gücün niteliğini değiştirmiş olacağız. Elbette bunlar gelecek için umut veren sistemler.”açıklama yaptı.

BU SADECE BAŞLANGIÇ! YENİ ŞEYLER ÇOK DAHA OLACAK

Yüzen şehre girdiğinizde kayboluyorsunuz. Geminin inşası pandemi dönemine denk geldi. Yapımı 6 yıl sürdü, dar ve sıkışık bir çalışma ortamı var. Pandemi ile ilgili önlemler alarak devam etti. Geminin inşası çok sorunsuz geçti. Nasıl bir sonraki hep düşünülür. Yeni muadili bundan çok daha yumuşak olabilir.

KAYNAK: SAVUNMA SANAYİİ

kesapajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu