Yaşam

Kar yağışı İstanbul’da etkili

İstanbul’un birçok yerinde etkili olan kar yağışı, Anadolu Yakası’nda sürücülerin zor anlar yaşamasına neden oldu.

Kentte kar yağışı devam ederken, başta Anadolu yakası olmak üzere yer yer fırtına etkisini gösteriyor.

Bağlantı yollarının açık olduğu TEM Otoyolu ve D-100 karayolu ara sokaklarında aşırı buzlanma nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Anadolu yakasında yoğun bir trafik yaşanırken, ana yollarda sürücüler güçlükle ilerledi.

TEM Ümraniye Kavşağı’nda ani şiddetli fırtına nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Çok sayıda araç yolda kalırken, bölgeye polis ve belediye ekipleri sevk edildi. Bölgede önlem alan polis ekipleri, kar küreme araçlarıyla karşı yönden ilerleyen gruplar yolu açmaya çalışıyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Ümraniye’nin Alemdağ, Sütçü İmam ve Küçüksu caddelerinde trafik durma noktasına geldi. Sürücüler ilerlemekte güçlük çekerken, vatandaşlar yürümekte güçlük çekti. Çok sayıda sürücü araçlarını Libadiye Caddesi üzerinde durdurmak zorunda kaldı.

Kartal Yakacık Çarşı Mahallesi Sıhhat Sokak’ta buzlanma nedeniyle bazı araçlar yollarda kaldı.

Bayrampaşa’da buzlanan yolda bazı araçlar ilerleyemedi. Kalan İETT otobüsleri, ambulanslar ve diğer araçlar için belediye grubu çalışma yapıyor.

Sultanbeyli, Sancaktepe, Kartal ve Pendik ilçelerinin bitişiğinde bulunan Aydos Ormanı’nda da yoğun kar yağışı etkili oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu