Yaşam

Lise Medeniyet Akademisi YKS Tercihlerinde Gençleri Destekliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunları için faaliyetlerine devam eden Lise Medeniyet Akademileri, ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti ile YKS’ye giren gençlerin kendileri için en ideal üniversiteyi seçmelerine yardımcı oluyor.


Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri (LİMA), üniversite tercihi yapacak gençlere özgür tercih danışmanlığı hizmeti veriyor.

Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) puanlarının açıklanmasının ardından öğrencileri üniversite sınavına hazırlayan LİMA’nın başlattığı ücretsiz danışmanlık hizmeti, üniversite heyecanı taşıyan gençlerin önünü açıyor.

Bu süreçte öğrencilere üniversite bölümü tercihlerinde ideal üniversiteleri öneren LIMA’nın Danışmanlık ve Eğitim Koçluğu Birimleri, gençlerin doğru tercihler yapmasına yardımcı oluyor. ÖSYM’nin takvimine göre gerçekleştirilen ücretsiz danışmanlık süreci 4 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek.

Öte yandan Lise Medeniyet Akademisi’nde gençlere verilen ücretsiz danışmanlık hizmetine ek olarak YKS’ye hazırlanan üniversite adayları için düzenlenen Yaz Okulu da faaliyetlerine başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri; 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile yeni mezunlar için; kurs pekiştirme ve sınav programları, milli ve manevi eğitimler, çalıştaylar ve etkinlikler düzenlerken; Gençlerin ve ailelerinin ihtiyaçlarına göre konferans ve seminerler vererek gençleri geleceğe hazırlamaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kosk-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu