Haber

Manisa’da yeni dönem, ilk karar: İlk 2 ton su 1 TL, yüzde 30 indirim ve kartlı sayaca son

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 57,26 oy oranıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ferdi Zeyrek’in seçim öncesi verdiği söz ilk karar olarak uygulamaya geçirildi.

Mazbatasını aldıktan sonra 13 Nisan’da Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında yeni başkan Ferdi Zeyrek, “Seçim sözümüz olan ilk 2 ton su 1 TL ve kartlı sayaç düzenlemesi için MASKİ Genel Kurulunu 18 Nisan Perşembe günü, saat 18.00’de Olağanüstü Toplantıya çağıracağımızı da buradan belirtmek istiyorum. Sözümüzün arkasındayız ve hemşerilerimizin beklentilerine gerekli karşılığı vereceğiz. Bundan kimsenin şüphe duymamasını istiyorum” dedi.

MASKİ Genel Kurulu bugün toplandı ve ilk 2 ton suyun fiyatının 1 TL olması, diğer kademelerde suya yüzde 30 indirim yapılması ve kartlı sayaç zorunluluğunun kaldırılması oybirliği ile kabul edildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, kararın meclisten geçmesini “Müjdemi isterim” mesajıyla paylaştı. Zeyrek “Artık Manisa’mızda ilk 2 ton suyun fiyatı 1 TL. Kartlı sayaç dönemi sona erdi. Yeni fiyat tarifemizi 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren uygulamaya başlayacağız. Söz verdik yaptık, ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

karacasu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu