Ekonomi

MicroStrategy hisseleri 2024 ilk çeyrek kârındaki önemli düşüşün ardından geriledi

MicroStrategy (MSTR) hisseleri, şirketin 2024 yılının ilk mali çeyreği için finansal analistlerin tahminlerinden daha düşük kazanç ve gelir bildirmesinin ardından Pazartesi günü normal işlem saatlerini takip eden işlem döneminde %3 oranında düşüş gösterdi.

Ayrıntılı olarak, iş analitiği firması ilk çeyrek için hisse başına 8,26 $ zarar bildirdi, bu da finansal analistlerin beklediği hisse başına 0,58 $ zarardan önemli ölçüde daha büyüktü. Firmanın geliri 115,25 milyon dolardı ve bu da beklenen 121,72 milyon dolardan daha azdı.

MicroStrategy, bir önceki yılın son çeyreğinin sona ermesinden bu yana, toplam 1,65 milyar dolar maliyetle 25.250 bitcoin daha satın aldığını ve bunun bitcoin başına ortalama 65.232 dolar olduğunu belirtti.

Şirketin açıklamasına göre, 26 Nisan 2024 itibariyle MicroStrategy, bitcoin başına ortalama 35.180 $ maliyetle satın alınan toplam 214.400 bitcoin’e sahip olduğunu bildirdi.

MicroStrategy Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Phong Le, “Öncü Bitcoin Geliştirme Şirketi olan MicroStrategy, finansal piyasalara katılımımız, para biriminin tanıtımı ve teknolojideki yenilikler yoluyla bitcoin ağını geliştirmeye kendini adamıştır” dedi.

“Bu ilk çeyrekte, abonelik hizmetlerimizden elde ettiğimiz gelirler ve bu hizmetlere yönelik faturalandırmalar çift haneli oranlarda artmaya devam etti. Bu durum, yazılım işimizin bulut bilişime dayalı bir hizmete dönüşümünde süregelen başarıyı yansıtmaktadır. Bulut tabanlı hizmetimizin artan küresel kullanımından son derece memnunuz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

ofhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu