Haber

Okulların kapanmasıyla İstanbul Havalimanı’nda yoğunluk yaşandı

2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilkokul, ortaokul ve liselerde tamamlanmasının ardından memleketlerine ve tatile gitmek için havayolunu tercih eden vatandaşlar İstanbul Havalimanı’na akın etti.

Dün itibarıyla ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören milyonlarca öğrenci ile bu kurumlarda görev yapan yaklaşık 1 milyon 201 bin 138 öğretmen için 2022-2023 eğitim öğretim yılı tamamlandı. Okulların kapanmasıyla hem yazın hem de Kurban Bayramı tatilinin tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren İstanbul Havalimanı’na geldi.

İstanbul Havalimanı’ndaki yoğunluk nedeniyle İGA grupları, havalimanı girişinde ve terminalde yolculara rehberlik etti. Güvenlik denetiminin ardından terminale gelen yolcular, bilet ve bagaj işlemleri için iç ve dış sınır kontuarlarında sıraya girdi. Hem iç hem de dış bordür kontuarlarında uzun kuyruklar oluştu.

İstanbul Havalimanı’ndan ailesiyle tatil için Van’a giden Merve Tongaç, “Karneler iyiydi, okul da iyiydi. İstanbul Esenyurt’ta bir okulda öğretmenlik yapan Nur Sarı, İstanbul Havalimanı’ndan Isparta’ya gitti. Ailesiyle birlikte tatil yapmak için geldiğini söyleyen Ali, “Akademik yılımız bitti. Tüm öğrencilerime başarılar diler, iyi tatiller dilerim. İyi ve enerjik bir şekilde tekrar gelmelerini istiyorum. “Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Öğrencilerim tatil döneminde ders çalışmaya başlamadan önce oynasınlar, dinlensinler. Gerginlik hafifledikten sonra ufak tekrarlar yapsalar güzel olur” dedi.

Ailesiyle tatil için Gaziantep’e giden öğretmen Buse Küsbeci, “Öğrencilerime iyi tatiller dilerim. Bol bol kitap okusunlar. Herkese iyi tatiller diler, Kurban Bayramı’nı tebrik ederim. onları çok seviyorum.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu