Haber

Şanlıurfa’da Boşanma Davası Kararı

Şanlıurfa’da boşanma sürecinde olan eşinin kardeşleri tarafından öldürülen avukat İsa Alkan ile tıp fakültesi öğrencisi kardeşi Ömer Alkan’ın öldürülmesiyle ilgili davada karar çıktı.
İddiaya göre, Haliliye ilçesine bağlı Sırrın Mahallesi’nde 17 Temmuz 2021’de meydana gelen kan donduran olayda avukat İsa Alkan ile eşi Ayşe Alkan, geçimsizlik nedeniyle boşanma aşamasına geldi. kayınvalidesi OA ve MA, evlerine giderek ortadaki sorunu çözmek için malikanenin bahçesinde kayınbiraderi ve ablalarıyla tartışmaya başladı. Avukat İsa Alkan ve kardeşi Ömer Alkan, tartışma sırasında kayınbiraderi OA tarafından vurularak öldürüldü. Daha sonra Alkan, kardeşleri kanlar içinde bırakan OA ve MA araçlarına binerek olay yerinden kaçtı.
Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralılar, daha sonra Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak, müdahalelere rağmen acil serviste hayatını kaybetti. doktorların tüm çabaları.
avlanmak prof. Dr. Ersan Şen ve Av. Kemal Ağar’ın hukuk mücadelesi sonunda meslektaşları İsa Alkan ve doktor adayı kardeşi Ömer Alkan’ın katillerinin cezalandırılması Alkan ailesini bir nebze olsun rahatlattı. Duruşmada, Av. Kemal Ağar, “Her iki sanık birlikte fikir ve eylem birliği ile olay yerine gelerek henüz 10 günlük olan Av. bıraktıkları ve gidecekleri yolda maktullerin cesetlerinin üzerinden araçla geçirildiler.Sanıkların buradan geçme fiilinin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz.”
Duruşma sonunda sanıklardan OA, 2 kişiyi öldürme suçundan yargılandığı davada “kasten öldürme” suçundan iki kez müebbet hapis cezasına çarptırılırken, haksız tahrik ve yeterli şart indirimi uygulanmadı. Duruşmada bir diğer sanık MA, 2 kez “kasten adam öldürme” suçundan 2 kez 25 yıl olmak üzere 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı. – ŞANLIURFA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu