Haber

Sarıyer’de Ahşap Köşk Alevler İçinde Yandı

SARIYER’de 3 katlı ahşap köşk alev aldı. Çok sayıda itfaiyenin müdahale ettiği yangın yan taraftaki 4 katlı binaya da sıçradı. Yangın, itfaiye ekiplerinin 3 saatlik çalışmasının ardından söndürüldü. Ahşap konağın 2 katının tamamen kullanılamaz hale geldiği yangında, yanındaki binanın duvarında da hasar meydana geldi.

Büyükdere Mahallesi Çoban Kızı Sokak’ta saat 14.00 sıralarında meydana gelen olayda, boş olduğu öğrenilen 3 katlı ahşap konağın son katında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler tüm binayı sardı. Alevleri gören sokak sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken alevler yandaki 4 katlı binaya da sıçradı. Ekiplerin yaklaşık 3 saat süren çalışmaları sonucunda yangın kontrol altına alındı. Yangın sonucu ahşap konağın 2 katı tamamen kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında içeride kimsenin olmadığı öğrenilen 4 katlı binanın duvarında da büyük çapta hasar oluştu. 1900’lü yılların başında yapıldığı öğrenilen ahşap konağın 3 yıldır boş olduğu ve sahibi tarafından satışa çıkarıldığı öğrenildi.

YAN BİNADA OTURANLAR TATİLDE

Sokak sakinlerinden Berat Çankara, “Saat 14.00 sıralarında sokakta yürürken duman kokusu aldım. İlk başta yan komşularımız bir şeyler yakıyor sandım. Arkadaşımla gitmeye karar verdik. arkadaş ve gör; büyük bir duman vardı.

BU ALANLARIN KORUNMASI GEREKİYOR

Fatih Kutluata, “Buraya yakın oturuyoruz. Bir koku ile camlarımızı açtık. Gidip bir bakalım dedik. Gerçekten çok üzücü bir olayla karşılaştık. Kullanılmadı, köhne vaziyetteydi.” .Eski sahipleri sattı şimdi de satılık.Bütün mahallelerde müdahale aradık.Yangının etrafa yayılmasından,binanın büyümesinden korktuk.Binanın bu kadar eski olmasından korktuk. Burada hep yeni bir binayla karşılaştık. Çok şükür bu kadar eski bina yok. Biz Ermeniler ve Rumlarla büyüdük. Bunlar çok seçkin yerler. Buraların korunması gerekiyor ama ne yazık ki belli şartlar altında bu işleri hallediyorlar” dedi.

– İstanbulgeyve-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu