Haber

Son dakika haber: İsrail kaynakları ‘Çok tehlikeli bir olay yaşandı’ dedi ve ‘dua’ istedi!

Abluka altındaki Gazze Şeridi’ni 7 Ekim’den bu yana yoğun bir şekilde bombalayan İsrail ordusu, insani hata yaptığı şehre bu kez karadan girmeye çalışıyor.

İsrail güçleri ile Filistinli gruplar arasında çatışmalar devam ederken bölgede dikkat çekici bir gelişme yaşandı. İsrail’deki askeri kaynaklar, Gazze Şeridi’nde çok tehlikeli bir olayın yaşandığını belirterek, İsrail askerleri için dua istedi.

Onlarca ÇOCUĞU, KADINI KATLEDİP, UTANMADAN DUA İSTEDİLER.

İsrail askeri kaynaklarından yapılan açıklamada, Gazze’de çok tehlikeli bir olayın yaşandığı belirtildi. “Sansür nedeniyle detayların yayınlanmasına izin verilmiyor, lütfen ordudaki askerlerimiz için dualarınızı yoğunlaştırın.”ifadeler kullanıldı.

ORDU SÖZCÜ HAGARI: DEDİKODU YAPMAYIN

İsrail Ordusu Sözcüsü Daniel Hagari, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Güçlerimizin güvenliğini sağlayacağız ve geri bildirimde bulunacağız. Kamuoyuna sesleniyorum, dedikodu yaymayın.”söz konusu.

“SON GÜNDE FİYAT ÇOK AĞIR OLDU”

Öte yandan İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi’ne çok sayıda İsrail askerinin konuşlandırıldığını belirterek, kara birlikleriyle Filistinli gruplar arasında çatışmaların yaşandığını kaydetti.

Savunma Bakanı Gallant, söz konusu çatışmalarda İsrail kuvvetlerinin bulunduğunu söyledi “Önemli bir başarı elde etti”tartışmak, “Savaşın ne yazık ki bir bedeli var. Son gün bunun bedeli oldukça ağır oldu.”İfadelerini kullandı.

senirkenthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu