Haber

‘Son saniyeye kadar Erdoğan’ın yanındayız’ dedi, aday olmayınca YRP’ye gitti

  • HABER7

AK Parti’den 4 dönem milletvekili olmasına rağmen fazla varlık gösteremedi. Mehmet Kasım Gülpınaristifa ederek Yeniden Refah PartisiO katıldı .

YRP’den Kasım Gülpınar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Lider adayıOlarak ilan edildi.

Kasım Gülpınar’ın YRP Genel Başkanlığına adaylığı Fatih Erbakan duyurdu. Gülpınar’la çekilmiş fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan Erbakan, şunları söyledi: Cumhurbaşkanı Danışmanı, AK Parti MKYK Üyesi, 24-25-26-27. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Refah Partimize yeniden katılarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız oldu. Başkanımıza hoş geldiniz diyor, başarı ve hayırlı hizmetler diliyoruz.“dedi.

Kasım Gülpınar’ın 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için AK Parti’ye başvurmadığı öğrenildi. Tercih anketlerinde isminin önde olduğunu belirterek genel merkezle temasa geçen Gülpınar’ın istifa ettiği bildirildi. AK Parti’den 20 Ocak’ta Şanlıurfa’nın mevcut belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yeniden aday gösterildi. İstifasından üç gün sonra YRP saflarına katılan Gülpınar, AK Parti ile yerel seçim yarışına katıldı.


İLK DERS CHP’Lİ SAYMAZ’DAN

CHP’nin desteklediği yayın organı Sözcü gazetesinin köşe yazarlarından İsmail Saymaz, Kasım Gülpınar’ın YRP’ye transferinin istikrarı değiştirebileceğini iddia etti. İsmail Saymaz’ın Gülpınar’ın “şeyh ailesine mensup” olduğunu vurgulaması ise garip karşılandı.

Saymaz, “ AK Parti MKYK üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mehmet Kasım Gülpınar yeniden Refah Partisi’ne geçti. Gülpınar, YRP’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu. Şeyh bir aileye mensup olan Gülpınar, Şanlıurfa’daki dengeleri değiştirebilir .” söz konusu.

“DAVA İÇİN SÖZ VERDİK, SON SANİYESİNE KADAR ERDOĞAN’IN YANINDAYIZ”

AK Parti’den milletvekili olamayınca ilk seçimde hemen partisine rakip olarak ortaya çıkan Kasım Gülpınar, daha önce yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan bağlılığını dile getirmişti. Gülpınar, Önder Erdoğan’ın son saniyesine kadar yanında olacağını belirterek, “‘ Kimsenin ‘Ben bu işin içindeysem bu bir davadır, ben yoksam benim için bir dava yoktur’ zihniyetini kabul edemem. .” Sözlerini söylemişti.

YRP’nin Şanlıurfa adayı Gülpınar, AK Parti saflarındayken yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımıza bir söz verdik. Nerede olursanız olun biz oradayız dedik. Siz bu işin içinde olduğunuz sürece biz Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız. Son dakikaya kadar, son saniyeye kadar… Eğer gerçekten dava insanıysak, o dava dediğimiz şeyi gerçekten inanarak, onu kalbimizde yaşayarak anlayabiliyorsak ne mutlu bize. Umarım durum budur. Umarım. Aksi halde kimsenin ‘Ben bu işin içindeysem bu bir davadır’ zihniyetini kabul edemem. Eğer ben bu işin içinde değilsem benim için bir dava yoktur.”

KAYNAK: HABER7

haber-havza.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu