Ekonomi

TOGG’un ilk anahtarı Van Ticaret Borsası’na teslim edildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79’uncu Genel Kurul Toplantısı için Ankara’da bulunan Van Ticaret Borsası Başkanı Nayif Süer’in de katıldığı Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG, Van’a geldi. .

Türkiye’de 365 oda ve borsa TOGG’lu olmak için başvurdu. TOGG’un oda ve borsalara teslim edilmek üzere bekletileceği kura çekimiyle belli oldu. Yoğun katılımla çekilen çekilişte sayı 16’ya çıkan oda ve borsalar için anahtar teslim töreni düzenlendi. Kurada 6 numarayı Van Ticaret Odası Başkanı Nayif Süer çekti ve Van 16 ilin ortasından üst sıralara yükseldi. Kura çekiminin ardından TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG’un anahtarını VANTB Lideri Nayif Süer’e teslim etti.

“Van’da olmaktan çok mutluyuz”

Türkiye’nin bahsettiği TOGG’un Van’a gelmesinden çok mutlu olduklarını belirten VANTB Başkanı Süer, “365 odanın ve borsanın kurucusunun Van’a inmesi son derece sevindirici. ülkemizin ilk yerli ve milli otomobiline sahip olacak ilk iller.İlimizde gerçekleşmesi büyük şans.İlimize hayırlı uğurlu olsun.En yenilerini getirmenin sevinci içindeyiz. teknoloji TOGG antik kentimize. VANTB grubu olarak Van’a güzel haberlerle dönüyoruz” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve TOGG’a emeği geçen herkese teşekkür eden Süer, “Birlikte ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Çekilişte 9 numara çeken Erciş Ticaret ve Sanayi Odası da birinci olacak. TOGG.Böylece Van’da 2 TOGG serbest bırakıldı.’ dedi.

TOBB 79. Genel Kurulu’na VANTB Başkanı Nayif Süer’in yanı sıra VANTB Meclis Başkanı Gıyasettin Kundakçı, VANTB Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Muzaffer Bilen ve VANTB Genel Sekreteri Macide Demir katıldı. Çekiliş hatıra fotoğrafı çekimi ile çekiliş programı sona erdi. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu