Teknoloji

Xiaomi, Redmi’deki Bir Ürünün Fişini Çekebilir

Xiaomi Router modellerinde yeni bir karar aldı. Redmi markasıyla piyasaya sürülen modeller artık geliştirilmeyecek.

Redmi gibi alt markalarında da yoğun bir çalışma gerçekleştiren Xiaomi cephesinden yeni haberler geldi. Şirket, Redmi imzasıyla piyasaya sunduğu router modeller için artık geliştirme yapmayacak. Weibo’da ortaya çıkarılan yeni bir rapor ile desteklenen bu iddia odlukça dikkat çekti. Bugüne kadar ürün çeşitliliği konusunda herhangi bir kısıtlamaya gitmeyen şirketin bu konuda aldığı yeni karar oldukça dikkat çekici.

Xiaomi’den Kritik Redmi Kararı

Xiaomi’nin bugüne kadar Redmi markası altında piyasaya sunduğu pek çok router modeli bulunuyor. Yönlendirici satın almak isteyenlerin tercih ettiği markalardan birisi olmasına karşın Weibo’da ortaya çıkan yeni raporlar ve ardından gelen yorumlar yepyeni bir karar alındığını gösterdi. Şirket resmi bir şekilde yapmasa da Xiaomi’nin router pazarında yeni planları olduğunu ortaya koyuyor.

Xiaomi, Redmi’deki Bir Ürünün Fişini Çekebilir

Redmi markası altında 5 farklı router satışı yapan şirket, Wi-i 6 teknolojisi ile desteklediği modellerde ilgi çekiyordu. Redmi Router AX5400, AX6000, AX3000, AX6S ve Redmi Gaming Router AX5400 olarak piyasada yer alan router modellerinde fiyatlar ise 33 ila 64 dolar arasında değişiyor. Yüksek performans sunan modellerdeki uygun fiyatlandırma, fiyat performans dengesini yakalamak isteyen tüketicilere hitap ediyordu.

Ancak bu konuda raporla birlikte dikkat çeken detay, aynı fiyat aralığında Xiaomi’nin de pek çok router modelinin yer alması. Kendi alt markasıyla bu konuda çelişen şirketin bu durumu ortadan kaldırmak adına Redmi’yi arka plana atmak istiyor. Redmi’nin pazardan çekilmesiyle birlikte Xiaomi router pazarında daha güçlü bir konuma gelebilir. Markalarındaki ürün segmentasyonunda yeni planalar yapan şirket, bu konuda ilk adımı router ile atmış olabilir. Ayrıca router pazarında tek bir marka altında satış gerçekleştirmek şirketin marka bilinirliğini arttıracağı gibi pazarlama çalışmalarında da elini kolaylaştırabilir.

akorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu