Ekonomi

Akkök Holding’te üst düzey görev değişimi

Kimya, güç ve gayrimenkul başta olmak üzere pek çok farklı bölümde faaliyet gösteren Akkök Holding’in İcra Şurası Lideri Ahmet Cemal Dördüncü, bayrağı 33 yıldır küme bünyesinde çeşitli misyonlarda bulunan İhsan Gökşin Durusoy’a devrediyor. Durusoy hali hazırda Akkök Holding’de İcra Şurası Üyeliği ve Akiş GYO’da Genel Müdürlük misyonlarını yürütüyor. 1 Ocak 2023 itibariyle geçerli olacak bu değişim sonrası Ahmet Cemal Dördüncü Holding idaresinde danışman olarak misyon yapmaya devam edecek.

Kariyerine Arçelik’te Üretim Mühendisi olarak başlayan İhsan Gökşin Durusoy, 1988-1989 yıllarında İzmir Demir Çelik A.Ş.’de Mali İşler ve Bilgi Süreç Sorumlusu olarak vazife aldı. 1989 yılında Akkök Grubu’na bağlı Ak-Al Dokuma Sanayii A.Ş.’de Bütçe Planlama Şefi olarak çalışmaya başlayan Durusoy, 2009 yılından itibaren de İdare Konseyi Üyesi ve Genel Müdür olarak vazifesine devam ederken, farklı Akkök Kümesi Şirketleri’nde de İdare Heyeti Üyeliği yaptı.

Durusoy, 1985 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sanayi Mühendisliği kısmını bitirdikten sonra 1987 yılında tıpkı kısımdan yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. İhsan Gökşin Durusoy evli ve 1 çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu