Haber

Büyük Önder Atatürk’ü anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84’ncü yılında Kemer’de hürmetle anıldı. Kemer’de saat 09.05’te vatandaşlar hürmet duruşunda bulundu.

Kemer Cumhuriyet Meydanında yapılan merasime Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Gamze Almalı, Kemer İlçe Jandarma Kumandanı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere, Kemer Belediye Lider Vekili Mustafa Tıraş, Kemer Belediye Lider Yardımcısı Emin Gül, gaziler ile şehit yakınları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Çam ve Lider Topaloğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan merasim, saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte hürmet duruşu, akabinde İstiklal Marşı ile devam etti.

Kemer Belediyesi önünde de belediye işçisinin iştirakiyle anma merasimi düzenlendi. Saat 09.05’te hürmet duruşunda bulunulmasının akabinde Şef Furkan Üstündağ idaresindeki Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrasının seslendirdiği İstiklal Marşı ile devam etti.

Kemer’de hayatın büsbütün durduğu vatandaşların mesken ve iş yerleri önünde göz yaşları içerisinde hürmet duruşunda bulunduğu gözlendi.

Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, merasim sonrası yaptığı açıklamasında, en büyük Türk Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84’ncü yıl dönümünde Atatürk’ü hürmet, minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

Atatürk’ten aldıkları emaneti muasır medeniyetler düzeyine çıkarmak için Türk milleti olarak çalışmaya devam ettiklerini söz eden Kaymakam Çam, “Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar payidar kalacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkılmaya devam edilecektir.” dedi.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu ise yaptığı açıklamasında, Atatürk’ü hürmet, minnet ve şükranla andıklarını belirterek, “Atatürk çok büyük bir insan, komutan, devlet adamı ve ekonomistti. Vatanımızı yoktan var etti ve dünyaya örnek oldu. Atatürk’ün bize bıraktığı Cumhuriyeti ilelebet koruyacağız. Atamızı ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu