Yaşam

Cadılar Bayramı ne zaman? Cadılar Bayramı ne zaman başlıyor ve bitiyor?

Cadılar BayramıBaşta Kuzey Amerika ve Britanya Adaları olmak üzere ülke ve bölgelerde kutlanmaktadır. Cadılar Bayramı Hangi gün olduğu araştırılıyor. Kaygı temalı kostümler giyiliyor, çeşitli etkinlikler yapılıyor ve Cadılar Bayramı’nın ne zaman kutlanacağı merak konusu oldu. Peki Cadılar Bayramı ne zaman? Cadılar Bayramı ne zaman başlıyor ve bitiyor? Detaylar burada…

CADILAR BAYRAMI’NIN TARİHİ NEDİR?

Cadılar Bayramı her yıl 31 Ekim’de kutlanan bir bayram olup, öncelikle Pagan ve daha sonra Hıristiyan kökenleri taşısa da günümüzde laik bir kutlama haline gelmiştir. Çocukların genellikle korkunç kostümler giyerek kapı kapı dolaşıp tatlı ve harçlık topladığı bir bayramdır. Diğer Cadılar Bayramı kutlama etkinlikleri arasında maskeli balolar, balkabağı fener oymaları, korku filmi gösterimleri ve perili olduğuna inanılan evlere geziler yer alıyor.

Cadılar Bayramı, Kuzey Amerika ve Britanya Adaları’nın en önemli ülke ve bölgelerinde kutlanır. Bu bölgelerde oldukça büyük ve görkemli bir festival olan Cadılar Bayramı kutlamaları, Amerikan kültürünün de etkisiyle Japonya, Filipinler ve Latin Amerika’nın yanı sıra Avrupa ve Okyanusya’daki diğer Batı ülkelerinde de yaygındır.

CADILAR BAYRAMI NE ZAMAN?

Cadılar Bayramı her yıl 31 Ekim’de kutlanır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

haber-karakopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu