Yaşam

Şule Yüksel Şenler Kitap ve Kültür Günleri başlıyor

Edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Şule Yüksel Şenler’in yeni nesillere anlatılması ve tanıtılmasını hedefleyen Şule Yüksel Şenler Vakfı, usta yazarın doğum gününü Rami Kütüphanesinde düzenlenecek Kitap ve Kültür Günleri ile kutlayacak.

29 Mayıs doğumlu edebiyatçı, yazar, aktivist Şule Yüksel Şenler’in anısına Şule Yüksel Şenler Vakfı tarafından 24-27 Mayıs tarihleri arasında Rami Kütüphanesi’nde Kitap ve Kültür Günleri gerçekleştirilecek. Kalemiyle özgürlük mücadelesi veren usta yazar anısına düzenlenen etkinlik ile bu alandaki örnekliğinin yeni nesillere aktarılması hedefleniyor.

USTA İSİMLERİN İMZA GÜNÜ OLACAK

Rami Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecek programda edebiyat, sanat ve kültür alanında zengin içeriklerin yanında 45 yayınevi stand açacak. Okur-yazar buluşmalarının da yer alacağı programda Demet Tezcan, Dursun Ali Tökel, Hayati İnanç, Bahadır Yenişehirlioğlu, Nurullah Genç gibi isimlerin imza günleri olacak.

BİRBİRİNDEN ÖZEL ETKİNLİKLER İSTANBULLULARI BEKLİYOR

Yaratıcı Düşünme, Hayat Sevinci, Etkileşimli Okuma ve Hikâye Anlatıcılığı gibi başlıklar altında seminerlerin gerçekleştirileceği Şule Yüksel Kitap ve Kültür Günleri’nde 24 Mayıs Cuma günü saat 11.00’de “Elif ve Arkadaşları” çizgi filminin çocuk müzikali ve saat 20.00’de “Birleşen Yollar” film gösterimi olacak.

25 Mayıs Cumartesi günü ise saat 20.00’de “RAFADAN TAYFA: Göbeklitepe” animasyon filmi gösterimi gerçekleştirilecek.

Programın son günü olan 27 Mayıs Pazartesi saat 11.00’de “Zeynep Betül Akyıldız ile çocuk masalları” etkinliği yapılacak.

Kitap ve Kültür Günleri kapsamında çocuklar için geometrik desenler, takımyıldız dürbünü yapımı, güneş ve gezegenler, karanlık oda, kadran yapımı, ebru sanatı, performatif resim yarışması ve yüz boyama atölyeleri gibi eğitici etkinlikler de yer alacak. Rami Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecek olan programda ayrıca sumo güreşi, mini golf, floor curling, masa futbolu ve bilek güreşi gibi çeşitli spor etkinlikleri ve yarışmalar da etkinliğin bir parçası olacak.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan Şule Yüksel Şenler Kitap ve Kültür Günleri tüm İstanbulluları ağırlamaya hazırlanıyor.

KAYNAK: HABER7

haber-mengen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu