Teknoloji

TÜSİAD SD2’de açıklanan şirket eşleştirmeleri

TÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı, 6. döneminde teknoloji arayan firmaları, teknoloji üreten KOBİ’leri ve ekosistemin aktörlerini bir araya getirdi.

TÜSİAD SD2’nin 6. davet döneminde teknoloji şirketlerinden 11 dijital dönüşüm daveti için 126 başvuru alındı. STEP kapsamında kullanıcılar ve tedarikçiler arasında 700’e yakın görüşme yapılarak firma eşleşmeleri belirlendi.

Ayrıca her dönemde olduğu gibi dijital dönüşüm alanındaki deneyimlerin paylaşılması amacıyla programda şirketler için değerli konular ele alındı. 26 konuşmacının görüş ve önerilerini paylaştığı STEP oturumları, “Dijital Dönüşümde Hukuki Yaklaşım”, “Teknoloji Kullanıcıları ve Tedarikçilerinin Ortak Beklentileri”, “Dijital Dönüşüm Yolculuğunda Olgunluk Ölçümü”, “TÜSİAD SD2’de Yeni Yaklaşım”, “Hızlandırılmış Dönüşüm” ve Yeteneğe Erişim”, “Veriye Dayalı Dönüşümle Hızlanma”, “Teknoloji Şirketleri İçin Küreselleşme”, “Yapay Zekanın Kullanımı ve Geleceği”, “Endüstriyel Girişimciliğe Yatırım”.

Teknoloji kullanan firmalar ve teknoloji tedarikçileri, “Brisa & Signalton, Çelmak & İletişim Yazılım, Dokay & Cloudpeer, eBebek & Wawlabs, Gdz Elektrik & Meg Elektrik, Otokoç Otomotiv & Semtrio Tat Gıda & Endors, Tat Gıda & Endors, Teksan & Datafors, Temsa & Obase ve Hamurlabs ile “Türk Tractor & Ithinka” olarak eşleşti.

– “TÜSİAD SD2 etki alanını çok daha genişletiyor”

Etkinliğin açılış konuşmalarını TÜSİAD Yürütme Konseyi Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Digital Türkiye Yuvarlak Masa Eşbaşkanı Perihan İnci, TÜSİAD Yürütme Konseyi Üyesi ve Digital Türkiye Yuvarlak Masa Eşbaşkanı Çağatay Öz Doğru ve TÜSİAD SD2 Misyon Gücü yaptı. Önder Onur Eren.

Açılışta bir konuşma yapan TÜSİAD Yürütme Konseyi Başkanı Orhan Turan yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 2022 Küresel İnovasyon Endeksi’nde 132 ülke arasında 37. sırada yer aldığını hatırlattı.

Son yıllarda kat ettikleri mesafenin değerli bir potansiyelin göstergesi olduğunu ancak gelişmeye açık alanların da bulunduğunu kaydeden Turan, şu ifadeleri kullandı:

“İnovasyon ekosistemimizin güçlü ve zayıf yönlerinin tartışılacağı, ihtiyaç duyulan alanlarda stratejik önceliklerin belirleneceği güçlü kamu-özel-akademi iş birliği sistemlerinin bizi inovasyon liderleri arasına taşıyacağına inanıyoruz. ülkemiz sanayisinin dijital dönüşümü, mikro ve KOBİ ölçeğindeki işletmelerimizin ekosistemde şüphesiz değerli bir yeri vardır.Tüm bu konuların ekseninde TÜSİAD SD2’yi değerli bir somut uygulama aracı olarak konumlandırıyoruz. arz ve talebin buluşmasındaki boşluğu gidermek için geçmişten edindiği tecrübe ile bugün etki alanını çok daha genişletmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu